ימי ים לילדים פלסטינים

"אלוהים מרחם על ילדי הגן
–   –    –    –    –     –   –
כדי שאושרם יגן עלינו
עכשיו ובימים האחרים
."
יהודה עמיחי

                                                                                                                                                                                        

הכול התחיל*, כשצביה  ארחה שתי משפחות פלסטיניות  וילדיהן במסיבת יום ההולדת של נכדתה שירה. לאחר המסיבה ביקש אבי אחת המשפחות לקחת את ילדיו לים. הם אף פעם לא ראו את הים אמר, ואצל צביה "נפל האסימון" . פתאום הבינה, שבגדה המערבית הכבושה, מרחק ק"מ ספורים מן הים, חיים ילדים, שמעולם לא ראו את הים, לא טבלו במימיו, לא "תפשו גלים" ולא בנו ארמונות בחול.

מתוך החול, הגלים והזמן התעצבה קבוצה של 4 נשים המרכזות את המלאכה (הר"מ), אליה הצטרפו נשים נוספות והמעגל מתרחב והולך.

מהמיניבוס שהכיל שתי משפחות גדלנו במהלך השנים לפרוייקט הכולל כ- 24 קבוצות בשנה, כאשר כל קבוצה מונה כ-54 ילדים ומלווים. ארגון זה מצריך שיתוף של מתנדבים רבים. כך אנו זוכות להכיר מדי שנה מתנדבים שמשתתפים איתנו ברעיון ובעשיה,  וכן תורמים נדיבים, אשר בעזרתם המבורכת אנו מביאות אל הים, ילדים בני 4 – 15, שזה להם המפגש הראשון עם הים.

הפרויקט קיבל תהודה בצד הפלסטיני, והבקשות לבילוי על החוף רבות מכדי שנוכל להיענות לכולן.

שמחתם של הילדים אל הים, אל הגלים ואל החול מרחיבה את הלב וכך גם הבילוי של אחר הצהרים עם הילדים והוריהם במועדון רביטה ביפו שפתח אף הוא שעריו בפני האורחים מן הגדה. בשעות הצהרים משתתפים הילדים בהפעלות שונות כגון תיאטרון, יצירה, סיפור, ומשחקי חברה ואילו לאמהות נערכת פעילות מיוחדת במקביל.

בסוף היום יוצאת הקבוצה לשייט קצר מנמל יפו אל מול חוף תל אביב ולפנות ערב, כשהשמש יורדת  חוזרת הקבוצה לכפר, תמיד עם טעם של עוד.

במדור 'יום בים', תמצאו את סיפורו של כל יום, ובמדור 'תקשורת' תוכלו לקרוא כתבות שהתפרסמו בעיתונות, בארץ ובעולם, וכן סרטי וידיאו שצולמו על ידי מתנדבים בים. אלבומי תמונות של כל יום תוכלו למצוא ב'תמונות'.

אנו מזמינות את כולכם לחלוק בזכות זו שנפלה בחלקנו, ולהשתתף בחוויה נפלאה.

שלכם,

‫צביה שפירא‬
‫רחל אפק‬
‫עמירה איתיאל
ריקי שקד-טריינין
من البحر
minelbahar2007@gmail.com

* ב-2007 הגיעה קבוצה ראשונה ליום ים.

פורסם על ידי funseadays

מתנדבת

%d בלוגרים אהבו את זה: